Güneş OCAĞA/ÖZEL HABER

Diyarbakır’da gündüz saatlerinde 41 dereceyi bulan hava sıcaklıkları nedeniyle evlerinden dışarı çıkmayan vatandaşlar, akşam saatlerinde parklara akın ediyorlar. Kentin en gözde parklarından olan Park 75 yoğun kalabalıktan dolayı adeta panayır yeri gibi.

İçerisinde çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları, gölet, spor alanları ve kafenin de bulunduğu 100 bin metrekarelik bir alana sahip olan Park 75'e gelen vatandaşlar, şehrin sıcak havasından bir nebze de olsa uzaklaşıyorlar.

Sıcak havanın strese soktuğunu belirten Abdullah İrik, "Park 75 hem konumu itibariyle hem de yüksekliği nedeniyle serin bir yer. Bizde her akşam sandalyemizi alıp buraya koşuyoruz. Serin hava bize çok iyi geliyor, çünkü gündüzleri sıcaklardan dolayı strese giriyoruz" dedi.

Taaaa (14)

KEYİFLİ VAKİT GEÇİRİYORLAR

Çocuğuyla parka gelen Fatma Erkan da, "Evimiz buraya yakın, çocuklarımı her akşam buraya getiriyorum. Çünkü evlerin içi çok sıcak. Çocuklar hem burada oyun oynuyorlar, hem de biz serin havadan dolayı keyifli bir akşam geçiriyoruz" diye konuştu.

Kentin Huzurevleri Semti'nden gelen dört kişilik bir aile ise, "Akşamları Diyarbakır'ın en serin yeri burası. Bizde hemen heme her akşam evde yaptığımız yemeğimizi ve çayımızı buraya getirip yiyor ve içiyoruz" dediler.

Muhabir: GÜNEŞ OCAĞA