ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Zafer TÜZÜN

Merkez Kayapınar İlçesi'ndeki Diclekent Bulvarı'nda dükkanların önüne bırakılan Diyargaz trafosu, hem esnafı, hem de oradan geçen vatandaşları tedirgin ediyor.
Trafonun kaldırılmasını isteyen bölge esnafı, gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e yaptıkları açıklamada, birisinin kazara bile sigara izmariti atması halinde, olası yangınlara sebebiyet verebileceğini ve can güvenliklerini tehlikeye atacağını söylediler.

Diyarbakır'da Tehlike Arz Eden Durum4


YETKİLİLERE ÇAĞRI YAPTILAR

Yetkililere seslenen esnaflar, "Yetkililerden bu konuda duyarlı davranmalarını bekliyoruz. Buradaki trafoyu güvenli bir yere taşımalarını bekliyoruz. Allah korusun burada meydana gelebilecek olası kazalardan kimler sorumlu olacak" dedi. Trafonun kaldırılması için daha önce gerekli yerlere başvurduklarını belirten esnaflar, "Bizler daha önce Belediye ve Diyargaz’a başvuru yaptık.

Diyarbakır'da Tehlike Arz Eden Durum3

İlgili yerlere dilekçelerimizi verdik, ama çözümü yapılmadı. Esnafın dükkanının önünü kapatıp, iş yapmasını engelliyorlar. Yaklaşık olarak 7 yıldır trafonun buraya yerleştirildiğini biliyoruz. 3 yıldır da yetkili mercilere başvuruyoruz.  Belediye sorunlarımıza ilgi göstermezken, Diyargaz ise bize verdiği cevapta, ‘3 veya 4 gün doğalgaz’ı kesemeyecekleri’ni söylediler. Bu sorunun biran önce çözülmesini bekliyoruz" ifadesinde bulundular.

Muhabir: Güneş OCAĞA / Zafer TÜZÜN