FUAT BULUT

İki kenti birbirine bağlayan karayolu, Diyarbakır’ın Hani İlçesi ile Elazığ’ın Arıcak İlçesi’ne bağlı Üçocak beldesi arasında bulunuyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır ve Elazığ arasında önemli bir bağlantı yolu olan Çukur-Üçocak yolunu yenileyerek hizmete sundu. Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsaldaki mahallelerde ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için başlattığı çalışmalarda Hani ilçesi Çukur Mahallesi ile Elazığ Üçocak Beldesi arasında bağlantı sağlayan yolu yeniledi. Ekipler, daha önce kullanılamaz hale gelen 9 kilometrelik yolda altyapı çalışmalarını tamamlayarak yola 12 bin ton sıcak asfalt serdi.

KARAR SEVİNÇLE KARŞILANDI

Sıcak asfalt çalışmalarının ardından Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri tarafından vatandaşların yolu güvenli bir şekilde kullanmaları için çizgi çalışması yürüttü.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, “Hani- Üçocak yolu, yılların hayali idi, gerçekleşti. Hayırlı olsun” derken, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale ise “Hani eski parlak günlerine geri dönecek. Ticaret canlanacak, akrabalık bağları daha da gelişecek” dedi.

Editör: Fuat BULUT