Veli BALTACI - HABER

Diyarbakır’da müzik alanında önemli faaliyet yürüten Ma Music, merkez Suriçi’nde çocuklar için Çand Ma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan MA Music çalışanı Ferhat Ertaş, “Suriçi'ndaki çocuk ve gençlerimize 2024 Newrozu’nun hediyesi olarak bu yeni yeri armağan ediyoruz, hepimize hayırlı olsun” dedi.

Diyarbakırlı Çocuklar Çand Ma Ile Müziğe Doyacak!2

Açılışa katılan DEM Diyarbakır İl Başkanı Abbas Şahin ise, “Suriçi’nde Kürdü, Ermeni ve Süryanisi ile yaşayan bir topluluk var. Ama Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana bu farklılıklarımızı, kültürümüzü ve dilimizi ortadan kaldırmak için her türlü yol ve yöntem denendi. Kürt halkı yüzyıllardır katliamlara uğrasa da, acılarını ve yaralarını her zaman sanatı, stranları ve diliyle iyileştirdi. Kürt halkı dili, kültürü kadim bir halktır ve küllerinden yeniden doğan bir halktır aynı zamanda. Bugün 2015 yılında yıkılan Suriçi’nde Ma Music gibi birçok kurumumuz yeniden filiz vererek doğdu” dedi.

Diyarbakırlı Çocuklar Çand Ma Ile Müziğe Doyacak!3

“MA MUSİC’E DESTEK VERECEĞİZ”

DEM Parti’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Doğan Hatun da, şunları belirtti: “Yaşadığımız süre boyunca Ma Music’e destek vereceğiz. Ma Music bünyesi altında Kürt kültürü, dili için çalışan ve emek veren tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

Diyarbakırlı Çocuklar Çand Ma Ile Müziğe Doyacak!4

Kaynak: HABER MERKEZİ