Özak Tekstil'de sendikal hakları için 80 gün direnen işçilerden biri olan Funda Bakış, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) çalışan bütün işçiler adına Emek Partisi'nden Haliliye Belediye Başkanı olduğunu dile getirdi. 

Özak'ta direnirken kimin gerçek dost olduğunu gördüklerini söyleyen Bakış, şunları dile getirdi: “Sesimizi duymayanlar şimdi bizden, işçilerden oy istiyorlar. Aylarca direnen, hak arayan işçilere selam bile vermeyen, erzak bile dağıtmayan belediye başkanları, şimdi oy için erzak dağıtıyor ve bin bir türlü vaatte bulunuyorlar.

Bu iki yüzlülüğe artık yeter diyelim. 'Her şeyi üreten biziz, çalışan biziz. Bu kenti emekle ve alınterimizle kuran biziz. Ama bizim payımıza sadece yoksulluk ve sefalet düşüyor. Gelin buna hep birlikte dur diyelim. Her görüşten her renkten düzen partilerinin Urfa’daki adaylarına bir bakın! İçlerinde bir tane işçi, emekçi var mı? İşçi olmayı geçtim, işçiden emekten yana olan var mı? Hiçbirini hak ararken işçilerin yanında gördünüz mü? Değerli işçi emekçi kardeşlerim, zenginlerin, patronların adaylarına patronlar oy versin! Ama siz bu defa kendinize oy verin!  Haliliye’de bu kez işçiler kazansın, emek kazansın!''

Kaynak: HABER MERKEZİ