Bu nedenle de kadınlar kaşlarını daha dolgun göstermek için yüz yıllardır farklı makyaj teknikleri uyguluyor. Ancak evde uygulanan doğal yöntemler tüm teknikleri geride bırakıyor….

Daha Gür Saçlar İçin Doğal Yöntemler;

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı kaşların büyümesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca kaşların yeniden uzamasına da iyi gelir. Kaşlar için en iyi doğal besinlerden biri olabilir. Kalın kaşlar için ev ilaçlarından biri olarak kullanılabilir. Az miktarda Hindistan cevizi yağını alıp kaşlarınızın olduğu bölgelere dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Bunu gece yapmak, yağı gece boyunca bekletip ertesi sabah yıkamak kaşların kalınlaşmasına iyi gelecektir.

Zeytinyağı

Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, zeytinyağı uygulamasının kaş büyümesini teşvik edebileceğini göstermiştir. Bu nedenle zeytinyağının potansiyel bir kaş büyüme maddesi olduğunu göstermektedir.  Pamuklu bir çubuk alıp zeytinyağına batırın. Bu çubuğu kullanarak kaş bölgenize iyice masaj yapın. Gece boyunca bırakmak da faydalı olabilir. Bu rutini özenle takip ederseniz kaşlarınızda gözle görülür bir fark görebilirsiniz.

Nane Yağı

Hayvan çalışmalarında nane yağının saç foliküllerindeki kan dolaşımını iyileştirerek kaş büyümesini teşvik ettiği bulunmuştur. Kalın kaşlara sahip olmak için pamuklu bir çubuğa birkaç damla nane yağı damlatıp kaşlarınıza dairesel hareketlerle hafifçe masaj yaparak kullanabilirsiniz. Gece boyunca bırakıp ertesi gün yıkamak gözle görülür faydalı etkiler gösterecektir.

AloeVera

Aloeveranın saç uzamasına yardımcı olduğu, saç ve folikül güçlendirici etkileri olduğu yapılan bir çalışmada görülmüştür. Tedavi edici etkileri nedeniyle çok amaçlı kullanılır. Daha kalın kaşlara sahip olmak için değerlidir. Jeli elde etmek için taze bir aloevera yaprağını kesip açın. Daha sonra bu jeli az miktarda hindistancevizi yağıyla karıştırın ve emilene kadar kaşlarınıza uygulayın. Bir süre bekletip sonra yıkayabilirsiniz. Bunu düzenli olarak yapmak, daha dolgun kaşlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Biberiye Yağı

Biberiye esansiyel yağı saç büyümesini teşvik etmek için değerlidir. Dışarıdan uygulandığında biberiye saç köklerini uyararak saç büyümesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda yoğun kaşların elde edilmesine iyi gelir. Biberiye yağını hindistancevizi yağıyla karıştırıp gece kaşlarınıza uygulayıp ertesi gün yıkayarak bunu gür kaşlar için ev ilaçlarından biri olarak kullanabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı, daha gür kaşlar için evde uygulanabilecek formüllerden biridir. Kaşlarınızın kalınlaşmasına ve koyulaşmasına yardımcı olmak için, birkaç damla lavanta yağı alıp kaşlarınıza hafifçe masaj yaparak ve gece boyunca bekletin. Ertesi sabah yıkayın. Bu yağı sürekli kullanmak kaş kıllarınızın büyümesine yardımcı olabilir.

Soğan

Soğan saç büyümesini destekler. Foliküllere oksijen sağlayarak saçın büyümesine yardımcı olan birçok mineral (çoğunlukla demir) içerir. Daha kalın kaşlara sahip olmanın çaresi olarak da soğan suyunu bal ile karıştırıp kaş bölgesine uygulayabilirsiniz. Bu yöntemin kullanılması kalın, yoğun ve gür kaşların çıkmasında faydalı olacaktır.

Olgunlaşmamış Muz

Olgunlaşmamış bir muzu alıp soyun ve muzu ezin. Ezilmiş muza balı karıştırıp kaş bölgenize uygulayın. Bir süre bekletin ve ardından soğuk suyla durulayın. Bu ilacı düzenli olarak kullanarak daha kalın kaşlara sahip olmak için faydalı olacaktır.