DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Meral Danış Beştaş, daha önce verdiği bir demeçte, AK Parti'nin Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ile ilgili verdiği demeçte, “Kendisi geçen yıl CHP'ye gidip milletvekili adayı olmak istemişti. Pazarlıklar yapmıştı. Siyasi sığlığını gördüm. Kendisi Süleyman Soylu'ya mı özeniyor? Bir de açıklamada kayyım karşıtı gibi görünüyor ama kayyımların sağladığı ranttan da beslendiğini herkes biliyor" söylemlinde bulunmuştu.

Beştaş'ın bu demecine katıldığı bir televizyon programının aracılığıyla cevap veren Galip Ensarioğlu, ise, "Maden iftira atıyorsun bu iftirayı ispatlamasan şerefsizsin. Benim sığ olduğumu söylüyorsun, bende kalkıp sana çukur mu diyeyim" tepkisinde bulundu. 

ENSARİOĞLU: HAKARETLERİ NOT ALDIM

Ensarioğlu'nun Beştaş ile ilgili açıklamaları ise şöyle: "Beni eleştirebilirsiniz, katılmayabilirsiniz. Bu eleştiri hakkı sadece size mi ait? Hakaret boyutuna varan en ağır eleştirileri iftira boyutuna varacak şekilde yapıyorsunuz. IŞİD'e tank vermekten tutun da, Kobane'de bilmem kiminle işbirliği yaptığıma kadar söylemleri var. Bunlar hepsi astı astarı olmayan iftiralar. Bütün hakaretleri not aldım, Meral'den tutun da diğerlerine kadar beklesinler hepsine ağır cevaplarım var. Onlarla 100 tane konferanslarda bir araya geldim. Normal zamanlarda da bir araya gelip dostça sohbetlerde bulunduk. Meral'in bana ettiği hakaretleri ona yakıştırmadım. Meral hanım kayyımlardan nemalandığımı söylüyor. Ve bütün Diyarbakır'ın bildiğini söylüyor. Maden iftira atıyorsun, ispat etmesen namussuzsun. Benim sığ olduğumu söylüyor. Bende kalkıp sana çukur mu diyeyim?"

KONFERANSA NEDEN KATILMADILAR?

İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi tarafından Diyarbakır'da düzenlenen “Kürt Meselesi’nin Çözümü ve Barış Konferansı”na neden katılmadıklarına da değinen Ensarioğlu, "Sonuçta bu konferansta bu sorunu konuşacaktık. Bu soruna dair görüşlerimizi dile getirecektik. Belki katkı sunacaktık. Biz burada polemiğe girmeyecektik ki? Neden bu konferansa katılmadılar onu da bilmiyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi