Mahalleleri tek tek gezerek, yurttaşları dinledi, yerinde tespit edilen sorunların giderilmesi için de ekipleri görevlendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, ilçelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Hani ilçesinde halkı ve esnafı ziyaret eden Eş Başkanlara, Genel Sekreter Yardımcısı Aziz Özdoğan, meclis üyeleri ve ilgili daire başkanları eşlik etti.

Hani Belediyesine ziyaret

Eş Başkanlar Bucak ve Hatun, ilk olarak Hani Belediyesi’nin Eş Başkanları Besile Narin ve Hamdullah Demir’i ziyaret etti. İlçede yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Eş Başkan Bucak ve Hatun, yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Eş Başkanlar, daha sonra Seren Mahallesinde doğal kaynak suyu ile bilinen Aynkebir’e geçti. Aynkebir yolunda incelemelerde bulunan Eş Başkanlar, yolda meydana gelen çökmelerin onarımı için ilgili daire başkanlıklarını görevlendirdi. Eş Başkanlar, Aynkebir’in çevre düzenlenmesiyle ilgili neler yapılabileceğine dair de birim amirlerinden bilgi aldı.

Taaaa (39)

Mahallelilerin talepleri dinlendi

Eş Başkanlar, ardından ilçe merkezindeki mahalleleri gezdi, su sorunu yaşanan Belen (Dilb) Mahallesinde incelemelerde bulundu, yurttaşlarla sohbet etti, taleplerini dinledi. Su sorununun çözümü konusunda yurttaşları dinleyen Eş Başkanlar, doğal kaynak sularının bulunduğu noktalarda inceleme yapıldıktan sonra yürütülecek çalışma ile su sorununun giderileceğini belirtti.

Eş Başkanlar, ilçe merkezindeki mahallelerin yollarını da yerinde görerek, kilitli parke taşlarının döşeli olduğu yolların onarılması için görevlendirme yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi