Fatma Temel/Özel Haber

Maraş merkezli depremden etkilenen illerden biri olan Diyarbakır’da, On Gözlü Köprü’de bulunan Tigris Cafe, bir hafta boyunca elde edecekleri geliri depremden etkilenen ailelere bağışlayacağını açıkladı.

Daha önce aileleri misafir etmişti

Gazetemize konuşan işletme sahibi Mehmet Şah Gümüş, daha önce bunun gibi çalışmaları yaptıklarını ifade ederek, “Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Depremde bölgede etkilenmeyen yoktur. Evlerimiz hasar görmedi ama insanlarımız etkilendi diye biz de etkilendik. Ben 10 gün iş yerimi depremzedelere açmıştım. Gelip burada konakladılar. Ortalama 300-400 kişilik bir alanımız var. O şekilde depremzedelerin ihtiyaçlarını da karşıladık. Elimizden geldiğince kimseyi mağdur etmemeye çalıştık. Zaman zaman bu tür kampanyaları yapıyoruz. Daha önce engelli çocuklar için de etkinlik yaptık. Mağdur insanlar olduğu sürece elimizden geleni yapacağız “dedi.

‘Hep birlikte iyileşmek için’

Bir hafta boyunca yapacakları canlı müzik etkinliğiyle biraz da olsa insanlara moral vermek istediklerini ifade eden Gümüş, elde edilecek geliri depremzede ailelere vereceklerini söyledi. Gümüş, şöyle devam etti:

“Depremin yıkıcı etkisiyle yitirdiğimiz canlarımıza Allah'tan rahmet, acısıyla, zorluklarıyla geride kalanlara sabır diliyoruz. Tigris Cafe Ailesi olarak yaralarımızı sarmak için çalışmaya devam edip, normalleşme surecine zor da olsa ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle bir haftalık gelirimizi depremzede ailelere bağışlamak üzere bu akşamdan itibaren Canlı Müzik Programımıza başlamak istiyoruz. Onun için bir haftalık gelirimizi depremzedelere bağışlamaya karar verdik. Hem canlı müziğimizi yapacağız hem de insanlar biraz da bu psikolojiden çıksın diye aynı zamanda mağdur ailelere destek vereceğiz. Benim imkânlarım buna el veriyor. Diğer esnaflarımızın da aynı hassasiyetle yaklaşacağını düşünüyorum. Herkesin elinden geleceğini yapacağını düşünüyorum kendi imkânları çerçevesinde. Hep birlikte iyileşmek için bu hafta siz değerli dostlarımızın desteğini bekliyoruz.”