Vali Su’dan Hani için DİSKİ’ye talimat: Bu ilçemizin su sorunu hemen çözülsün

Haber/ Fuat Bulut

Vali Su, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, DİSKİ Genel Fırat Tutşi, Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinesi Daire Başkanı Kendal Okutucu ve diğer daire başkanları ile birlikte Hani’de incelemelerde bulundu.

Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale’yi makamında ziyaret eden Vali Su, burada toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, ilçede hayata geçirilen projeleri anlattı. Hatuniye Medresesi’nin restore edilerek öğrenciler için Bilgi Evi’ne dönüştürüldüğünü, Pir Aziz Türbesi ve çevresinde peyzaj çalışması yapıldığını, yüzme havuzu projesinin tamamlandığını, otogar ve hayvan pazarı projelerinin yapım aşamasında olduğunu ifade ederek, “Bizler, size hizmet için varız. Hani çehresi daha da modern hale gelecek” dedi.

Belediye binasına geçerek Başkan Lale’den brifing alan Vali Su, burada muhtarlar ve kanaat önderleriyle de görüştü. Daha sonra Hükümet Caddesi’ndeki esnaflara konuk olan Vali Su, bir vatandaşın “Yıllardan beri su sorunumuz var. Su istiyoruz” demesi üzerine DİSKİ Müdürü Fırat Tutşi’ye talimat vererek, “Bu ilçemizin su sorunu tamamen çözülecek. Gerekirse 50 kuyu aynı açın ama vatandaşın su sorununu çözün” dedi.

Anahtar Kelimeler:
ValiDiyarbakırHaniDİSKİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol