Doğa Haberleri

Doğa haberleri ve güncel Doğa gelişmeleri, Doğa ile ilgili tüm video, Doğa fotoğrafları ve Doğa haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


ÇEVRE

Depremler, doğanın insanlığa hatırlattığı en güçlü olaylardan biridir. Peki Deprem nedir? Deprem nasıl oluşur? İşte detaylar…

ÇEVRE

Bitlis'te bulunan Güzeldere Vadisi’ndeki yeşillikler arasında uzayıp giden Güzeldere menderesleri havadan drone ile görüntülendi.

Sağlık

Karahindiba bitkisi, doğada neredeyse her yerde bulunabiliyor ancak şifalı bitkinin faydaları bilinmiyor.

GENEL

Muğla’da ilkbahar aylarının gelmesi ile Merkez ilçe Menteşe’nin Karaçayır ve Bademlik bölgesinde bulunan tarlalar gelinciklerin açması ile kırmızıya boyandı.

Erzurum

Ovit Dağı'nın güney yamaçlarında bulunan İspir Yedigöller, 11 turkuaz renkli volkanik gölü ile görülmesi gereken eşsiz yerlerden birisi olarak ifade...

Tunceli

Türkiye’nin biyoçeşitlilik anlamında en zengin bölgelerinden biri olan Dersim’deki aşırı otlatma faaliyetleri tehdit oluşturuyor.

GENEL

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 2023 yılında 190 türde 23 bin 794 kuşu...

Diyarbakır

UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hevsel Bahçeleri'nde badem, ağaçlar çiçek açtı.

Diyarbakır

Diyarbakır’da Dicle Nehri'nin tek kolu olan Sarım Çayı üzerinde yapılmak istenen HES projesi, Erzurum 2. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

ÇEVRE

Erzincan’da havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte meyve ağaçları da çiçeklerini açtı. Çiçek açan meyve ağaçları kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

Diyarbakır

Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi yerleşkesinde bulunan 50 yıllık çam ağaçlarına kıydılar.

ÇEVRE

Tokat’ın Pazar ilçesinde bulunan Ocaklı Şelalesi yaz kış görsel şölen sunuyor. Birçok doğa severin ziyaret ettiği şelale turizme kazandırılmayı bekliyor.