Hindistan Haberleri

hindistan haberleri ve güncel hindistan gelişmeleri, hindistan ile ilgili tüm video, hindistan fotoğrafları ve hindistan haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Cephe sistemleri, ısı yalıtımlı ve yalıtımsız sistemleri, özel profil üretimiyle ün yapan Diyarbakır’daki Şimşek Alüminyum firması, Hindistan fuarında.

ÇEVRE

Yoğun sis, Hindistan'ın başkenti Delhi'de seyahat kaosuna neden oldu, sunulan raporda 50 uçuşun ve trenlerin iptal edildiği açıklandı.

Dünya

Hindistan'a ait bir yolcu uçağı, Afganistan'ın kuzeyinde düştü.

BİLİM VE TEKNOLOJİ

Hindistan’da bugün başarıyla uzaya fırlatılan X-ray Polarimetre (XPoSat) gözlem uydusu, kara delikler gibi astronomik nesneleri inceleyerek, bilim insanlarının bilgilerini geliştirmelerine...

Dünya

Hindistan’ın Kerala eyaletinde Hristiyanların bulunduğu kongre merkezine düzenlenen bombalı saldırıda, 2 kişi hayatını kaybetti, en az 40 kişi yaralandı.

Dünya

Sikkim eyaletinde meydana gelen selde 31 kişi hayatını kaybetti. Kaybolan 100'den fazla kişi için de arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Dünya

G20 Liderler Sonuç Bildirisi yayımlandı.

Eğitim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan'ın ev sahipliğinde başlayan G20 Liderler Zirvesi'nin ilk oturumuna katıldı.

Dünya

Hindistan’ın Odisha eyaletinde 2 saat içinde 61 bin yıldırım düşmesi sonucu 12 kişi hayatını kaybetti.

Dünya

Hindistan’ın Güneş'i inceleyecek Aditya-L1 uydusu, Güneş ve Dünya arasındaki Lagrange noktasına başarılı bir şekilde fırlatıldı.

Politika

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, 40 yıl sonra başbakanlık düzeyinde günübirlik ziyaret gerçekleştirdiği Yunanistan’ın başkenti Atina’da Başbakan Kyriakos Miçotakis ile bir...

Dünya

Hindistan'ın Mizoram eyaletinde yapım aşamasındaki bir demiryolu köprüsünün çökmesi sonucu en az 17 işçi hayatını kaybetti.