Kürdistan Haberleri

Kürdistan haberleri ve güncel Kürdistan gelişmeleri, Kürdistan ile ilgili tüm video, Kürdistan fotoğrafları ve Kürdistan haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


GÜNDEM

Aslen Kürt olan Alman milli takım futbolcusu Deniz Undav, hayranı ile birlikte üzerinde “Kürdistan” yazan kaşkol ile birlikte poz verdi.

Güncel

Dünyaca ünlü spor giyim markası NIKE’ın yeni çektiği reklam filminde geçen ‘Kürdistan’ ve ‘Kürt’kelimesi dikkat çekti.

Güncel

Irak'ta, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesud Barzani’nin kritik Bağdat ziyareti başladı. Altı yıl aradan sonra ilk ziyaretin önemli başlıkları...

Dünya

Irak'ta, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesud Barzani, bütçe, petrol, parlamento ve Kerkük konuları için yarın Bağdat’a gidiyor.

Güncel

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 2023’ten şu ana kadar televizyon kanallarına 'Kürdistan' kelimesi yüzünden 908 bin TL ceza kesti.

GENEL

YNK Başkanı Bafil Talabani, iç sorunların birlik olarak çözülmesi gerektiğini belirterek, birliğin ulusal hakları garanti altına alacağını söyledi.

Irak Federal Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde arkeoloji kazılarda, 3 bin 500 yıl öncesine tarihlenen Lolo Krallığı’na ait sarayın kalıntılarını keşfetti.

Dünya

Irak Federal Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile İsrail arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkiler, yüzyıllık bir tarihi kökene dayanıyor.

GÜNDEM

Ortadoğu’nun en zengin ülkesi olan Katar, Irak Federal Kürdistan Bölgesi’nin Erbil kentinde konsolosluk açtı.

Güncel

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Irak Federal Yüksek Mahkemesi’nin Kürdistan Parlamento seçimlerindeki azınlık kotasını iptal etmesi ardından seçimlere katılmama karar aldıklarını...

Diyarbakır

Diyarbakır’dan en çok ihracatın yapıldığı yer olan Irak Federal Kürdistan Bölgesi’ni ziyaret eden DTSO ve DTB Heyeti, işbirliğini geliştirme kararı...

Güncel

Neçirvan Barzani, Kürdistan Parlamentosu seçimlerinin gerçekleşeceği tarihe dair kararnameyi imzaladı.