Meyve Haberleri

Meyve haberleri ve güncel Meyve gelişmeleri, Meyve ile ilgili tüm video, Meyve fotoğrafları ve Meyve haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


GENEL

Diyarbakır’ın bereketli topraklarında yetişen ve irilikleriyle nam salmış Sürme karpuzları, geleneksel kuyu karpuzculuğu yöntemiyle 75 kiloya kadar ulaşan devasa boyutlarıyla...

Ekonomi

Türkiye yıllık 25 milyon tonluk üretimiyle dünyada dördüncü ülke konumunda yer aldı.

GENEL

Muğla’nın Marmaris ilçesinde baharın gelmesi ile birlikte yaz mevsiminin en çok tüketilen meyvelerinden olan erik tezgahlara düştü.

ÇEVRE

Erzincan’da havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte meyve ağaçları da çiçeklerini açtı. Çiçek açan meyve ağaçları kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

Ekonomi

Mersin'de örtü altında yetiştirilen üreticisinin de yüzünü güldüren turfanda 'karadut' hasadı devam ederken hem ülke içinden hem de yurtdışından talep...

ÇEVRE

İklim değişikliğinin en fazla etkisinin görüldüğü ağaçlardaki zamansız çiçek ve ürün verme olayı vatandaşları hayrete düşürüyor.

Ekonomi

Adana’nın Kozan ilçesinde bu yıl dalında kalan ve para etmeyen narenciyenin kabukları kurutulunca kilosu 20 liradan satılıyor.

Ekonomi

Kahramanmaraş'ta ayva hasadı başladı, ihracın büyük bölümü Rusya’ya.

Aydın

Türkiye’de en fazla çilek üretiminin yapıldığı illerin başında gelen kentte çiftçiler kış çileği üretimi için fideleri toprakla buluşturdu.

Uzmanlar, meyve yemenin kış hastalıklarına kalkan olduğu uyarısını her ne kadar yapsa da vatandaşlar yüksek fiyatlardan dolayı alamıyor.

ÇEVRE

Taze haliyle tüketmek istediğimiz meyve ve sebzeleri buzdolaplarında saklamamıza rağmen kısa bir sürede bozulup küflenebiliyorlar.

Yemek-yapma

Kuru meyveler ve besleyici tahıllar enerji verirken kemik sağlığını iyileştirir. İçerisinde yer alan lif sayesinde bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.