Milli Haberleri

Milli haberleri ve güncel Milli gelişmeleri, Milli ile ilgili tüm video, Milli fotoğrafları ve Milli haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Milli Eğitim Bakanlığının ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Bursluluk Sınavı, Diyarbakır'da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

GENEL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2025 yılı sonuna kadar 22 set daha yollarda olacak” dedi.

GÜNDEM

Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri nedeniyle 1 Nisan'da okulların tatil edildiğini duyurdu.

Eğitim

Milli Eğitim Şurası ile ilgili çalışmalar, Tebliğler Dergisi'nde yayımlanan Milli Eğitim Şurası Yönergesi ile yürütülecek.

Spor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Nike, milli takımların yeni formasını tanıttı.

GENEL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TÜRESAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü “Boji Üretim Fabrikası” açılış törenine katıldı.

Bitlis

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşayan ve Unilig Türkiye Muaythai Şampiyonasında birinci olan Gamze Korkmaz, dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Spor

Türkiye Milli takımı yerine Almanya Milli takımını tercih eden aslen Karacadağlı olan Deniz Undav, Bundesliga liginde harikalar yaratıyor.

Eğitim

Millî Eğitim Bakanlığı, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bölgede kullanılamayacak durumda olan 12 bin dolayındaki dersliğin yerine...

Diyarbakır

Hafta tatili ile ilgili öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin merakla beklediği açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi.

Eğitim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Van, Bitlis, Ankara ve İstanbul'un da olduğu 10 ilin milli eğitim müdürünü görevden aldı.

GÜNDEM

Milli Eğitim Bakanı Tekin, tarikatlarla protokolü savunduğu açıklamasına ilişkin kendisine sorulan soruya yanıt verdi: Konu politik değil hukuki bir konu.