MİT Haberleri

MİT haberleri ve güncel MİT gelişmeleri, MİT ile ilgili tüm video, MİT fotoğrafları ve MİT haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


GÜNDEM

MİT, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklardan hayallerindeki "gizli ajanı" resmetmesini istedi.

Politika

Amerika CIA Başkanı William Burns, MİT başkanı İbrahim Kalın'dan, İran ile İsrail arasındaki gerginlik konusunda arabulucu olmasını istedi.

GENEL

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklardan "güvenlik", "istihbarat" ve "gizli ajan" kelimelerini, resimle...

GÜNDEM

Adalar Belediye Başkanı, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün, yargılandığı MİT TIR'ları davasında karar çıktı.

Diyarbakır

Lice ilçesinde jandarma ile MİT'in gerçekleştirdiği ortak operasyonda 19 PKK/KCK şüphelisi gözaltına alındı.

ASAYİŞ

Türkiye'de MİT ve polis tarafından düzenlenen operasyonda, İsrail istihbarat teşkilatı Mossad'a bilgi sattıkları şüphesiyle 9 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır

MİT Başkanı İbrahim Kalın ile Irak Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Erbil’de bir araya geldi.

GÜNDEM

Eski Kontraterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, KOAH tedavisi gördüğü Çam Sakura Hastanesi'nde bu sabah hayatını kaybetti.

Dünya

İsrail'in Filistin dışında yaşayan Hamas üyelerine yönelik suikast planları yaptığına ilişkin haberlerin ardından MİT, MOSSAD'ı uyardı.

Politika

Hakan Fidan, Dışişleri'ne Bakan olarak atanan ilk Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı oldu.

GENEL

"MİT'in Cumhurbaşkanlığı'na sunduğu 'yargı raporu'nda neler var?" başlıklı yazısı gündem olan T24 yazarı Tolga Şardan, gözaltına alındı.

Güncel

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), bünyesinde görev yapmak üzere sağlık personeli istihdam edecek.