Orman Haberleri

Orman haberleri ve güncel Orman gelişmeleri, Orman ile ilgili tüm video, Orman fotoğrafları ve Orman haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


İstanbul

İstanbul Sancaktepe'de eşiyle tartışan şahıs, ormanlık alanda ağaca bağladığı iple kendini asarak yaşamına son verdi.

Çanakkale

16 saattir kontrol altına alınamayan orman yangınına havadan müdahale başladı.

Çanakkale

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde tarım arazisinde başlayan ve ormanlık alana sıçrayan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Yaşam

Tarım ve Orman Bakanlığı, nesli tehlike altında olan türlerle ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında önemli kararlar aldı.

ÇEVRE

Gaziantep’in İslahiye İlçesinde, ormanlık alanda meşelik yangını çıktı. Jandarmanın güvenlik aldığı alanda yangına itfaiye ekipleri müdahale ertti.

ASAYİŞ

Muğla-Denizli sınırında çıkan orman yangını, yerleşim yerlerine ulaştı. Gazeller'de çıkan yangına ekipler müdahale ediyor.

Sinop

Sinop'un Dikmen ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın devam ediyor. Yangını söndürme çalışmaları havadan ve karadan devam ediyor.

ASAYİŞ

İzmir'in Narlıdere ilçesinde çıkan orman yangınına, havadan ve karadan müdahale ediliyor.

GENEL

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2024 yılında gıda işletmelerine yönelik denetimlerde 227 milyon liranın üzerinde idari para cezası kesildiğini...

ASAYİŞ

Kastamonu’da ormanlık alanda silahla vurulmuş halde ölü bulunan ticari taksi şoförünün cinayet zanlısı tutuklandı.

Batman

Batman’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, gıda üretiminde uygunsuzluk yaptığı tespit edilen 10 işletmeye 204 bin 506 lira ceza kesti.

ASAYİŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Pazartesi gününden itibaren yağışların sona ereceği ve sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağı belirtilerek orman yangınlarına karşı...