Tatbikat Haberleri

Tatbikat haberleri ve güncel Tatbikat gelişmeleri, Tatbikat ile ilgili tüm video, Tatbikat fotoğrafları ve Tatbikat haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri Diyarbakır Valiliği koordinesinde Çermik ilçesinde gerçekleşen uçak kazası konulu UMKE tatbikatı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, acil durum bilinçlendirmesi amacıyla Bismil Devlet Hastanesi’nde yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Şırnak

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda personelin tecrübe kazanması ve araçların performansının denenmesi amacıyla yapılan yangın ve acil durum tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Maraş'ta UMKE ve AFAD ekipleri tarafından AFAD Eğitim ve Tatbikat Alanında "Enkaz Altından Yaralı Kurtarma" tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğü, kentte ilk kez olası kimyasal ve nükleer saldırıya karşı gerçeği aratmayan tatbikat gerçekleştirdi.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde arama-kurtarma ekipleri senaryo gereği tatbikat gerçekleştirdi.

ADANA

Adana'nın Kozan ilçesinde deprem haftası nedeniyle Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

İstanbul

Olası bir depremde İstanbul’da karşılaşılacak tabloya karşı neler yapılması anlatıldı.

Elazığ

Elazığ’da, gerçeği aratmayan deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Van

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından merkez ve tüm ilçelerde deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Güncel

Diyarbakır'da 'doktora ve hastane personeline saldırı' tatbikatı gerçeği aratmadı

Batman

Batman itfaiyesine bağlı kurbağa adamlar, yaz mevsiminde artan boğulma olaylarına karşı bulanık suda dalış ve boğulma tatbikatı gerçekleştirdi.