TÜRK Haberleri

TÜRK haberleri ve güncel TÜRK gelişmeleri, TÜRK ile ilgili tüm video, TÜRK fotoğrafları ve TÜRK haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


GÜNDEM

Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasını kınadı, bazı belediye başkanları ise "Biz kınamıyoruz" diyerek tepki gösterdi.

Siyaset

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, yerine kayyum atanacağı iddialarıyla ilgili olarak, “Bu kayyuma neden olacak bir süreç de değil,...

Politika

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, hizmet aşamasında kent konseyi ile ortak hareket edeceklerini söyledi.”

Politika

DEM Parti’den Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlığı’na seçilen Ahmet Türk, mazbatasını aldı.

Ekonomi

TÜRK-İŞ’in bir aylık verilerine göre açlık sınırı 16 bin 257, yoksulluk sınırı ise 52 bin 955 TL oldu.

ASAYİŞ

İstanbul merkezli 9 ilde "Türk Escobar" lakaplı Urfi Çetinkaya’nın yaptığı silahlı organize suç örgütüne yönelik “KAFES-44" operasyonları düzenlendi.

Zafer Parti’sinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adayı Mahmut Tatar sosyal medyada, “Diyarbakır Türk’ün yurdudur” mesajını paylaştı.

Diyarbakır

Kahve tüketiminin arttığı Diyarbakır’da son zamanlarda Türk Kahvesi’ne göre daha çok talep edilen Kürt Kahvesi’nin satışı giderek hız kazanmaya devam...

Güncel

Türk Medeni Kanunu’nun 187. maddesindeki “evlenen kadının kocasının soyadını alacağı” hükmünü iptal eden karar bugün yürürlüğe girdi.

Politika

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı resmileşen Ahmet Türk, ilk açıklamasını yaptı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ

Türkiye’nin uzaya çıkan ilk astronotu Alper Gezeravcı’yı uzay istasyonunda, karşılayacak isim gündem oldu. Gezeravcıyı bakın kim karşılayacak işte detayları.

Ekonomi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 17 Türk bankasının kredi notu görünümlerini "durağan"dan "pozitif"e çevirdi.