HABER - Güneş OCAĞA
Medeniyetlerin beşiği ve dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Şanlıurfa'nın Harran İlçesi'nin yolları her yağmur sonrası çamur deryasına dönmesi vatandaşları çileden çıkarırken, DEM Parti Milletvekili Ömer Öcalan, sorunu TBMM’ye taşıdı.

HERGÜN ÇAMURLU YOLLARDA YÜRÜYORLAR

Öcalan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yanıtlaması için verdiği soru önergesinde, "Vatandaşlar; her yağmur sonrası özellikle ilçe merkezindeki ara sokakların yürünemez hale geldiğini, bu yollarının hala yapılmadığını, ancak ilçe belediyesinin kendisine oy veren köylere yol yapım çalışmalarına devam ettiğini, okula giden öğrencilerin ve çalışanların her gün çamur içinde kaldığını ve mağduriyetlerini bildirmiştir" dedi.

ŞU SORULARI SORDU

Öcalan, Yerlikaya'nın yanıtlaması içinde şu soruları sordu:

"1-    Harran ilçesi Merkez mahallelerindeki yol sorunu bakanlığınızın bilgisi dahilinde midir?

2-    Harran ilçe merkezinde kaç mahalle ve sokağın yolu bulunmamaktadır?

3-    Kırsaldaki köy ve mahallelere yol yapımı sürerken Harran merkez mahallelerinin yollarının yapılmamasının gerekçesi nedir?
4-    Harran ilçesi merkez mahalleleri için bakanlığınız tarafından yol yapım çalışması planlanmakta mıdır? Ne zaman için planlanmaktadır?

5-    Harran ilçe merkezindeki yol sorunu ile ilgili bakanlığınıza kaç şikâyet dilekçesi verilmiştir? Kaçına geri dönüş yapılmıştır?"

Editör: Güneş OCAĞA