Bilmez yaptığı yazılı açıklamada, “Saldırının olduğu tarihte cezaevinde tutukluydum” dedi.

HÜDA PAR Bismil adayı Ali Bilmez’in açıklaması şöyle;

“ 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde HÜDA PAR Bismil belediye başkanlığı için adaylığım partim tarafından kamuoyuna açıklanmış bulunmaktadır. Adaylığımın açıklanmasından sonra bazı medya organlarında hakkımda asılsız haberler yapılmış, iddialar ileri sürülmüştür.

Şahsıma yönelik söz konusu haber ve iddialarda şahsım, 24 Ocak 2001’de dönemin Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan’a yönelik saldırı ile ilişkilendirilmek istenmiştir.

Bu iddia ve haberler tamamen uydurma ve çarpıtmadan ibarettir. Zira söz konusu saldırının olduğu tarihte 28 Şubat süreci kapsamında dindar kesimlere yönelik zulüm sürecinin mağduru olarak tutuklu bulunmaktaydım. Buna rağmen cezaevinde olduğum bir tarihte gerçekleşen bir olayla ilişkilendirilmem, kişilik haklarıma yönelik ağır saldırı ve itibar suikastıdır. Basın yayın ilkeleriyle, asgari ahlak kurallarıyla izahı mümkün olmayan bu itham ve iddialarla ilgili olarak sorumlulardan hukuki zeminde hesap sorulacağını belirtmek isterim.

Gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bu iddia ve ithamların, bazı çevrelerce sürekli şekilde partimize yönelik yürüttüğü karalama ve dezenformasyon kampanyasının bir parçası olduğunun farkındayız. En son yapılan genel seçimler öncesi partimiz aleyhine yoğun şekilde yürütülen bu kampanyanın devam ettiğini üzülerek müşahede etmekteyiz.

Halkımızın partimize ve şahsıma yönelik teveccühünü kırmayı da amaçlayan bu karalama ve iftira kampanyasının inanç, azim ve kararlılığımızı arttırdığını, haklı dava ve ilkelerimizle halkımıza hizmete devam edeceğimizi kamuoyuna ilan etmek isteriz.”

Kaynak: (HABER MERKEZİ)