28-29 Mart’ ta İstanbul da Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Ferderasyonumuzun Uhdesinde Avrasya Aşçılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu  4. Aşçılar Festivali İstcookFest’te katıldığını ifade eden, Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı ve AGAFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Seyran, “Etkinlik süresi boyunca standımızda 20 Binin üzerinde giriş olan Festivalde Elazığ yemek ve ikramlıkları gelen konuklara her saat başı ikram edildi. Festival süresi boyunca standımızailgi çok yüksekti. Standımızı ünlü şefler, brokırlar, sektör temsilcileri ve çok sayıda misafir ziyaret etti.  Gelen misafirlere Elazığ mutfağının lezzetlerinden olan Peynirli Ekmek, Süslü Fidoş, İşgene (Eşgene), Elazığ Güveci, Sırın, Erişte Çorbası, Harput Köfte, Harput Böreği (40 Kat), Elazığ Çiğköftesi, Tutmaç Pilavı, Elazığ Sucuğu, Elazığ Köftesi, Mığlama, Dolanger Tatlısı, İrmik Helvası, Tandır Ekmeği, Tandır Küncülü Güllü Ekmeği, Çedene Kahvesi, Ağın Leblebisi, Baden Şekeri, Bastık, Kuru Dut, Vişneli Dondurma, Orcik, Orcik Şekeri ikram ettik” dedi.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Seyran, “Festivalde bizden desteklerini esirgemeyen Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyon Başkanım Ahmet Karaman’a, yöresel malzeme tedarikinde yanımızda olan değerli Elazığ Belediye Başkanım Şahin Şerifoğlu’larına, Peynirli Ekmek sponsorumuzdeğerli Elazığ Fırıncılar Oda Başkanım İlhan Yıldız’a, malzemelerin İstanbul’a sevkinde destek olan değerli Başkanım Hazar Turizm Sahibi Hamit Kaya’ya, Tandır Ekmeği, yufka ve güllü ekmek sponsorumuz olan Ensar Tandır Ekmeklerinin Sahibi Nihat Aslan’a, yapılan yemeklerin sunum araçlarını karşılayan Elizi Çömleğe, Festivalde yöresel ikramlıkların sponsoru olan Ece Çereze, şehrimizin tescilli Vişneli Dondurma sponsoru Uğrak Pastanelerine, Elazığımızın ulusal firmalarından Çiğköfteci Elazığlı Çiğköfteciye, Elazığ Köftesi ve Sucukta Akbulut et ürünlerine, Kanal23 ve Kanal Fırat’a, yerel basınımızın güzide gazetelerine, sonsuz teşekkür ederiz.

 Biz şehrimizin cesur yürek firmaları ile yolumuza devam ediyoruz. Elazığ gastronomisini 1. Sıraya taşıyana kadar durmadan yolumuza devam edeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)