Mardin’de partisinin 4. Olağan Kızıltepe İlçe Kongresi'ne katılan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Bölge çiftçisinin durumuna değinerek, GAP projesinin henüz bitirilmemesini işaret eden Karamollaoğlu, “Bu iktidar önceliklerini kaybetmiş durumda” dedi. Sonrasında HDP’li belediyelere yönelik kayyım atanması üzerinde duran Karamollaoğlu, “Kayyımlar genel kural haline gelmiş. Halkın tercihi değil, iktidarın tercihi öne çıkmış. Bir insan suç işlemiş, mahkemeler nezdinde de suç işlediği tescil edilmiş ise, görevden alırsın. Ama zannederek suç isnat edilmez insanlara” dedi.

Sözlerine “Biz meselelere çok farklı yaklaşıyoruz” diyerek devam eden Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan’a atıfta bulunarak Türkiye’nin sorunlarını çözmeye aday olduklarını ifade etti. Karamollaoğlu, ülkenin birinci sorununun “barış ve huzur”, ikinci sorununun ise “inanç ve fikir hürriyeti ile adalet sorunu” olduğunu söyledi.

 ‘TÜRKİYE TALİBAN’A DESTEK VERSİN’

Taliban’ın Afganistan’ı kontrol altına almasına dair de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Taliban iktidara geldi problemler çözüldü mü? Yok. Esas problem orada başlıyor. Nasıl yönetecekler? Hiç tecrübeleri yok. Devlet nasıl yönetilir bilmiyorlar. Onun için Türkiye’nin yeri geldiğinde onlara destek vermesinde fayda olabilir. Bizim dış politikadaki politika temel ilkemiz şahsiyetli bir dış politika izlemektir” dedi.