TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta lider olan Amedspor, yarın Kastamonu’da GMG Kastamonuspor ile en zorlu maçına çıkacak. Kastamonuspor’u yenmesi durumunda en yakın rakibine 6 puanlık fark atacak olan Amedspor, gelecek hafta Iğdır maçında şampiyonluğunu ilan edebilir. Amedspor ile arasında 3 puan fark olan ikinci sıradaki GMG Kastamonuspor da yarın Amedspor’u Gazi Stadyu’munda karşılamaya hazırlanıyor. Dün GMG Kastamonuspor Kulübü Başkanı Amedspor için barış ve dostluk mesajı yayınlayarak, taraftarı provokasyondan uzak durmaya çağırmıştı.


Bir çağrı da bugün Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı’dan geldi. Yarın şampiyonluk yolunda önemli bir maça çıkacaklarını belirten Baltacı, Kastamonu taraftarına şu sözlerle seslendi:

“GMG Kastamonusporumuz yarın şamyiponluk yolunda önemli bir müsabakaya çıkacak. İlimiz Kastamonu’da oynanacak bu maçta Diyarbakır temsilcisi Amedspor’u ağırlayacağız. Kastamonu hamiyetli ve erdemli bir şehirdir. Misafirperverlik ile mayalanmıştır. Unutmayalım ki spor dostluktur, barıştır, kardeşliktir. O nedenle Diyarbakır temsilcisi Amedspor sahada rakibimiz, ilimizde misafirimizdir. Biz tüm değerlerimizle, tüm renklerimizle Türkiye’yiz. Ortak paydamız cumhuriyetimiz, birlikte atan yüreğimiz, barış ve huzur içerisinde yaşama arzumuz ve alçak gönüllülüğümüzdür.”


‘Misafirperverliğimizi en iyi şekilde göstereceğiz’

Diyarbakır temsilcisi Amedspor’a karşı misafirperverliklerini en iyi şekilde gösterme çağrısında bulunan Baltacı, şu ifadeleri kullandı: “Bizleri Diyarbakır’da en iyi şekilde ağırlayan Amedspor’a yarın Kastamonu stadyumunda, vakurluğunu, misafirperverliğini en iyi şekilde göstereceğinden, ancak sahada en üst mücadele edeceğinden hiç şüphemiz yok. GMG Kastamonuspor için sahaların en güzel tezahürünü yapacak, Kastamonu olarak misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacak ve uğurlayacağız.”

Kaynak: HABER MERKEZİ