Edirne’de sürü halinde sıcak ülkelere göç eden sığırcık kuşlarının gökyüzündeki görsel şöleninin ardından bir köyde dinlenmek için konaklaması görenleri hayrete düşürdü.
Edirne’de sürü halinde görsel şölen oluşturan sığırcık kuşları dinlenmek için tercih ettikleri Değirmenyeni köyünde vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Ayrıca, Edirne'de birçok noktada sürü halinde sesler çıkararak uçuşan sığırcık kuşları vatandaşların dikkatini çekiyor.
Köy üzerini kaplayarak bekleyişlerini sürdüren sığırcık kuşlarının sürü halinde genel yaşam alanı olan Asya ile Avrupa'nın sıcak bölgelerine göç ettikleri biliniyor.
"Her yer kuş dolmuş"
Sabah saatlerinden itibaren sığırcıkların gökyüzünde oluşturduğu muazzam görsel şöleni izlediklerini belirten Tamer Eren Bağdatlı, "Ben sabah 8’de camı açtığımda yukarıda yüzlerce sığırcık kuşlarının uçtuğunu gördüm. Ben de dışarı çıkıp bakınca her yerin kuşlarla kaplandığını görünce şaşırdım. Kuşlar gerçekten çok güzel görüntüler oluşturdu. Her yer kuş dolmuş. Sabahtan beridir arkadaşlarımla ve kardeşlerimle birlikte sığırcıkların gösterisini izliyoruz. Gerçekten de çok muazzam ve etkileyici bir görüntü oldu” dedi.

Kaynak: (İHA)