HABER - Faruk BALIKÇI
Leygara, geçmiş deneyimi ve kentin dinamikleriyle birlikte yönetmeye hazır olduğunu ifade ederek, ‘’Diyarbakır kimliğine kavuşacaktır’’ dedi. 
“Kayyumla birlikte 7 yıl kayıp yaşandı”
Belediye Başkanlığı dönemindeki deneyimi ve 33 yıldan beri siyaset içerisinde bulunmanın verdiği bir tecrübe nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan Cabbar Leygara, ‘’ Kent yaşamıyla iç içeyiz kentin sorunlarını biliyoruz. Bir yandan belediyeciliği biliyoruz.

Diyarbakır eski kimliğine kavuşacak2

Bir yönden kentin tüm dinamikleriyle birlikte kenti yönetmeye talip olduk. Barışın ve diyalogun olduğu bir yerel yönetim modelini hayata geçirmek ve aynı zamanda da kentin çehresini değiştirmek istiyoruz. Kayyumla birlikte 7 yıl bir kayıp yaşandı. Diyarbakır hak ettiği yerden uzaklaştı. Kentin kaynakları talan edildi. Belediyeye il dışından kadrolar atandı. Kente yabancılaşmış bir belediye anlayışı var. Kazanarak Diyarbakır o eski kimliğine kavuşacaktır’’ dedi.

Leygara, seçilmesi halinde, ‘kendimizi ve kentimizi biz yöneteceğiz’ şiarıyla hareket edeceklerini belirterek şunları söyledi:
‘’ Partimizin karar aldığı ön seçim demokrasinin temel ilkelerinden biridir. Bunu çok doğru buluyoruz. Kim seçilirse seçilsin yanında olup birlikte çalışacağız. Halkımıza çağrımızdır, mutlaka gelip katılsınlar. Yedi yıl bir kayıp süresi yaşandı. Halkında özlediğini biliyoruz. Kazanarak, o eski ruhu yeniden yakalayacağız. Sivil toplum dinamikleriyle birlikte hareket ederek, projelerimizi oluşturacağız Kentin dinamikleri sizi desteklerse sizin yapamayacağınız iş yoktur. Geçmişte imkânsız görünen sur altlarının boşaltılması bizim dönemimizde oldu. Kent eski kimliğine kavuşacaktır.’’

Editör: Faruk BALIKÇI