Harran'a bağlı Ortakonacık Mahallesi'nde, dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, iddiaya göre, mevcut muhtar Mehmet Göçer ile aynı mahallede yaşayan akrabası olan Kiraz ailesi fertleri arasında 31 Mart'ta yapılacak muhtarlık seçimi konusunda tartışma çıktı. Taraflar arasındaki tartışma kısa sürede taş, sopa ve silahların kavgaya dönüştü. Yaşanan arbede sırasında tabancayla açılan ateş sonucu kurşunların isabet ettiği Ali Kiraz, Halil Kiraz ve Tevfik Demir yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Ali Kiraz hayatını kaybetti. Tedavisi süren yaralılardan Halil Kiraz ile Tevifk Demir’in hayati tehlikesinin ise sürdüğü bildirildi.


Hayatını kaybeden Ali Kiraz’ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından yakınlarınca mahalle mezarlığına defnedildi. Olayın ardından başlatılan soruşturmada jandarma ekipleri aralarında mevcut muhtar Mehmet Göker’in de bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.


VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Şanlıurfa Valiliği de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, seçimlerin huzur ortamında gerçekleşmesi için titizlikle gayret gösterildiği vurguladı ve şunları söyledi: "17.03.2024 günü saat 18.00 sularında Harran ilçesine bağlı Ortakonacık Mahallesi’nde iki grup arasında muhtarlık seçim süreciyle ilgili olarak meydana gelen silahlı kavga olayı neticesinde üç kişi yaralanmış ve Şanlıurfa’daki hastanelerde tedavi altına alınmışlardır. Yaralı kişilerden A.K. kaldırıldığı hastanede vefat etmiş olup H.K. ve T.D. isimli yaralıların ise hayati tehlikesi devam etmektedir Süreç Valiliğimiz tarafından yakından takip edilmektedir" denildi.

Kaynak: DHA