96. Akademi Ödülleri'nde (Oscar) aldığı adaylıklarla konuşulan Saltburn filminde rola alan Barry Keoghan'ın yeni projesi belli oldu.

Daha önce 'Kutsal Geyiğin Ölümü', 'The Banshees of Inısherin', Dunkirk gibi filmlerde aldığı rollerle tanınan BAFTA ödüllü oyuncu, devrik Irak diktatörü Saddam Hüseyin'in idam edilmeden önceki son aylarına odaklanan bir filmde rol almaya hazırlanıyor.

'AMO SADDAM'

Will Bardenwerper'in çok satan kitabı 'The Prisoner in His Palace' kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini Chernobyl dizisinde de imzası bulunan Johan Renk üstlenecek. Filmin senaryosunu ise Darby Kealey kaleme aldı.

Amo Saddam adını taşıyacak filmde Keoghan, devrilen diktatörün, insanlığa karşı işlediği suçlar nedeniyle yargılanması ve sonunda idam edilmesinden önceki aylarda onu korumakla görevli bir Amerikan askerini canlandıracak.

'AMERİKAN EMPERYAL MAKİNESİNİ HESABA KATACAĞIM'

Film hakkında konuşan Johan Renck, "21. yüzyılı tanımlayan Amerikan emperyal makinesini hesaba katmaya çalışacağını" söyledi ve planın, Bağdat'ın 2006'daki "sürükleyici, özgün" bir tasvirini yapmak olduğunu belirtti.

ARAPÇA KONUŞAN, BÖLGEDEN BİR AKTÖR ARANIYOR

Beyazperde'nin aktardığına göre, Renck ayrıca, "Amo Saddam"ın "savaş filmlerinin tipik kinayeleri"ni içermeyeceğini, bunun "bir hapishane filmi, bir savaş filmi ve neredeyse bir tür korku filmi" olarak türler arası bir film olacağını vurguluyor.

Saddam rolü henüz belirlenmedi ancak Renck "bölgeden, Arapça konuşan ve rolü gerçek anlamda canlandırabilecek gerçekten iyi bir aktör" ile görüşüyor. Renck ve Michael Parets'in yapımcılığını üstleneceği filmin çekimlerine bu sonbaharda başlanacak.

Kaynak: Haber Merkezi