FUAT BULUT – ÖZEL HABER

Türkiye futbol tarihine kara bir leke olarak giren dünkü Bursaspor-Diyarbekirspor maçında yaşananlara bir tepki de kentin sevilen ismi, Sakızcı Memo lakaplı Mehmet Kızılay’dan geldi.

“DÜNDEN BERİ GÖZÜMÜZE UYKU GİRMEDİ”

Milyonlarca sosyal medya kullanıcısının Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı “Bursaspor kapatılsın, en ağır yaptırımı alsın” çağrısına destek veren Sakızcı Memo, şunları söyledi:

“Diyarbakır’dan dünden beri uykusuz, yatamadık. Bursaspor’a sert bir konuşmam var. TFF Başkanı’na sesleniyorum. Bursaspor daha önce Amedspor’a saldırmıştı. Haksızlık yaptılar, zulüm yaptılar, futbolculara küfür ettiler. Bahçeli diyor Amedspor diye bir takım yoktur. Ben de diyorum ki Bursa diye bir yer yoktur. Şimdi de Diyarbekirspor’a saldırdılar. Bize ırkçılık yapıyorlar. Biz hepimiz kardeşiz. Biz gelenleri iyi karşılıyoruz. Bundan sonra Bursaspor gelse onları sileceğiz. Barışın yolu Amed’ten, Sakızcı Memo’nun yolundan geçer. Buradan Diyebekirsporlu futbolcularımıza saldıran Çağatay’a sesleniyor. Sen Diyarbakır’ın ekmeğini yedin, burada top oynadın. Oraya gittin, havalandın mı? Gel o hareketleri burada yap, yapabilir misin? Bu hafta Van’a gideceksiniz. Vanspor’a sesleniyorum, Bursasporu yenin.”

Editör: Fuat BULUT