İYİ Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mehmet Salim Ensarioğlu, DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Meral Danış Beştaş ve yeğeni olan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu arasında yaşanan karşılıklı sert tartışmalara dahil oldu. 

“HEDEF GÖSTERMEYİ KABUL ETMİYORUZ”

“Ensarioğlu ailesini hedef gösteren söylemleri kabul etmeyeceklerini” ifade eden Salim Ensarioğlu, "Son günlerde medya üzerinden, farklı bir siyasi partide siyaset yapan yeğenim AK Parti Milletvekili Galip Ensarioğlu ile DEM Parti Milletvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Meral Danış Beştaş arasında makul çizgiden giderek uzaklaşan bir tartışma süregelmektedir. Meclisi tarihimizin başından itibaren bölgemiz insanlarının hassasiyetlerini ön planda tutarak siyaset yapan Ensarioğlu ailesini ima dahi eden hakaretvari veyahut hedef gösterme niyeti taşıyan herhangi bir söylemi asla kabul etmiyoruz" dedi.

“TARTIŞMA SİYASİ AHLAKA UYMUYOR”

Taraflar arasında yaşanan tartışmanın siyasi ahlaka uymadığını ifade eden Ensarioğlu, şunları söyledi: 
"Söz konusu iki milletvekili arasında vuku bulan her tür tartışma veya karşılıklı eleştiri azami düzeyde siyasi ahlak ve nezaket barındırmalıdır. Tartışmaya dahil olan veya olmayı düşünen söz konusu partinin milletvekillerini ve belediye başkan adaylarını ikaz ediyorum, ailemizi hedef alan yahut hakaretvari anlam içerebilecek her tür söyleme misliyle ve en sert biçimde cevap verilecektir."

Kaynak: HABER MERKEZİ