Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde Suriyeli olduğu öne sürülen bir gencin 10 yaşındaki bir erkek çocuğa taciz ettiği iddiası vatandaşı sokağa döktü.

Olay, Bozova ilçesine bağlı Kırmızı Pınar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre mahallede oturan 10 yaşındaki Mahmut Y. isimli erkek çocuğa geçtiğimiz günlerde fırında çalışan Suriye uyruklu bir genç tarafından tacizde bulunuldu.

Olayın kısa sürede ilçede yayılması üzerine binlerce kişi, “Bozova’a Suriyeli istemiyoruz” sloganları atarak, mahalleye yürüdü. Olay yerine gelen polis ekipleri ilçe genelinde geniş güvenlik önlemleri alırken, öfkeli vatandaşlar Suriye uyruklu iş yerlerini taşlarla camlarını kırarak duruma tepki gösterdi.

Vatandaşların iş yerlerine zarar vermesine izin vermeyen polise destek için merkezden takviye birlikler gönderildi. Polis ekipleri, öfkeli vatandaşlar tacizci Suriyeli uyruklu gencin gözaltına alındığını belirterek, sakinleştirmeye çalıştı. Taciz iddiasıyla polis ve mahalle sakinleri arasında başlayan gerginlik sürüyor.

POLİS, KALABALIĞA MÜDAHALE ETTİ

Toplanan kalabalık ile polis arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine polis ekipleri, müdahalede bulundu. Polisin müdahalesi sonrası ara sokaklara kaçan öfkeli kalabalık, bir süre sonra taciz olayının gerçekleştiği mahallede yeniden toplandı.

Öfkeli kalabalık Bozova- Adıyaman karayolunu taş ve çöp konteynerlerle, yolu araç trafiğine kapattı. Polisin konuştuğu öfkeli kalabalık, eyleme son verince yol yeniden ulaşıma açıldı.

Kalabalık grup daha sonra Kaymakamlık binası önünde toplandı. "Hükümet buraya" sloganları atan grubun bekleyişi sürüyor.