Ahmet Sünbül – Özel Haber

Mesleki yeterlilik sertifikalarından sonra şimdi de e-devletten de görülebilme güvencesi veren kimi siteler, adınıza ücret karşılığı diploma yaptıklarını açıkça belirtiyorlar. Hazırlanan sahte lise, ön lisans ve lisans diplomaları, mesleki diplomalar, kabartmalı, transcriptli, soğuk mühürlü ve orijinal hologramlı olarak adresinize teslim ediliyor. Sahte belge basanlar, söz konusu diplomalar ile iş yeri açma güvencesini de size veriyorlar.

ÜCRET KARŞILIĞI SAHTE DİPOLAMA ‘HİZMETİ’

Hasta bakıcılığı, arıcılık, motor ustalığı, sağlık görevlisi, güvenlikçi, kuaför, emlakçılık, doğal gaz ustası, oto elektrik ustası, kaporta ustası gibi devlet onaylı ve özel üniversite güvencesi ile yıllardır sertifika veren bazı internet siteleri, şimdi de sosyal medya üzerinden adınıza kayıtlı dilediğiniz diplomayı ücret karşılığı hazırladıklarını belirtiyor.

Sosyal medya üzerinden açıkça sahte ya da e-devlete kayıtlı diploma hazırlayan sitelerden biri olan "DiplomaHizmetler" adlı sosyal medya hesabı, yaptığı işten övünerek şunları yazıyor: "Parayla diploma satışı, sahte diploma ve e-devlet onaylı diplomalar ile siz değerli müşterilerimize yıllardır bu sektör de işsizlere iş bulmalarına yardımcı olduk, ailesine diplomasını göstermek isteyenlere çareler bulduk, yani kısacası sahte diploma satışı yani parayla diploma satışı yaparak sizlere her anlamda derman olduk. ÜCRETSİZ diploma taslağınızı iş yoğunluğuna göre bazen 1 saat bazen ise 20 dk gibi kısa sürede sizler için demo hazırlıyoruz. SAHTE DİPLOMA ya da e-devlet kayıtlı diploma için süreç farklıdır. Detayları sayfamızın aşağı kısımlarını okuyarak diploma satın alma süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz."

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ!

Verilen ilanda, 2020 yılından bu yana e-devlet onaylı diploma satışı yaparak kendilerini kanıtladıklarını vurgulayan sahte diploma yapanlar, müşteri memnuniyeti konusunda ise şunlara dikkat çekiyor: "Biz 2009 yılından bu yana 2019 yılına kadar sahte diploma satışı yapan bir matbaa idik, 2020 den bu yana da e-devlet onaylı diploma satışı yaparak kendi alanımız da rakipsiz olmanın mutluluğu içerisinde işimizin piri olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Türkiye de bizden başka kimse size ücretsiz bir demo taslak hazırlamaz, ödeme almadan bir taslak hazırlamaz, biz hem güven açısından hem farkımızdan ötürü ve müşteri memnuniyeti ve öngörüsü açısından da önemli olan ödeme öncesi taslak hazırlamayı kendimize bir görev bildik."

BEŞ GÜNDE HAZIRLANIYOR

Verilen ilanlarda diplomaların birebir gerçek gözükmesi için gerekenin yapıldığı belirtilerek, "Bulunduğumuz sektörde kaliteli sonuçlar almanız için maksimum kalitede kabartmalı, transcriptli, soğuk mühürlü ve orijinal hologramlı sahte diploma basıyoruz. Birebir ayırt edilemez renkler kullanıyor, kaliteden ödün vermiyoruz. Satın alabileceğiniz pek çok diploma çeşidine sahibiz.

Sahte diploma yapımı ve satın alımı süreci ortalama olarak 5 gün sürdüğü için çok tercih edilen bir diplomadır.

Sahte diploma kullanımı senelerdir ülkemizde ve dünya çapında kullanılmakla beraber farklı türleri mevcuttur. Lisans, ön lisans, lise, meslek, okul tercihi gibi farklı farklı pek çok özelleştirme seçeneği sunulur bu diplomalarda" ifadelerine yer veriliyor.

ADRESE TESLİM EDİLİYOR

İlanlarda, diplomaların adrese teslim olarak düzenlendiği belirtilerek, şunlara yer veriliyor: "Sunduğumuz diplomalarda Direkt Mesaj (DM) üzerinden iletişime geçtiğinizde talep ettiğiniz okul ve bölüm mevcut ise işlemler başlar. Müşteri ve kendi güvenliğimiz açısından %50 – %50 şeklinde çalışılmaktadır. Ülkemizde bizim kadar iyi ve kaliteli diploma yapan yerler bulunmuyor.

Daha sonrasında istediğiniz diplomayı hazırlıyor, aynı kalitede kusursuz bir şekilde basıyoruz ve sizlere bir fotoğrafını gönderiyoruz. Onaylamanız durumunda adresinize kargoluyoruz."

Muhabir: AHMET SÜNBÜL