Spor Camiasında Koronavirüs Seferberliği

Diyarbakır’daki spor camiası yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle sokağa çıkamayan ve çalışamayan ihtiyaç sahipleri için kampanya başlattı. 40 yaş altı sporcuların forma giydiği master takımları kendi aralarında topladıkları paralarla gıda kolileri hazırlayıp ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Diyarbakır Masterler Birliği Başkanı Veysi Akar, “Katkıda bulunan tüm master takımlarına ve Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’ne teşekkür ediyoruz.  Spor camiasındaki herkesi bu seferberliğe katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  salgını nedeniyle  mağdur olan ihtiyaç sahibi ailelerin durumu Diyarbakır’daki spor camiasını da harekete geçirdi. Diyarbakır Masterler Birliği’nin öncülüğünde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve nakdi yardım yapılması için kampanya başlatıldı.

Toplanan 200 gıda kolisi ilk etapta maddi açıdan mağdur olan 200 aileye teslim edildi.

Diyarbakır Masterler Birliği, kampanyaya  Diyarbakır Masterler, Diyar Masterler, Şener Özdil Masterler, Ürfioğlu Masterler, Asur Masterler ve Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’nin katkıda bulunduğunu açıkladı.

“Herkesi Duyarlı Olmaya Davet Ediyoruz”

 Millet olarak çok zor bir dönemden geçtiklerini belirten Akar, “Bizler de sonuçta bu milletin bir parçasıyız. Koronavirüs nedeniyle mağdurları daha da artan aileler var. Kendi gücümüz oranında yardım kampanyası başlattık. Katkıda bulunan tüm master takımlarına ve hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Oluşturduğumuz kolileri kendi ellerimizle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu zorlu dönemi aşmak için dayanışmayı artırmamız lazım. Spor camiasında imkanı olan herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol