Türkiye Yürüyüş Ligi Yarışları Bitti

Diyarbakır'da düzenlenen Türkiye Yürüyüş Ligi yarışlarında büyük erkek ve kadınlarda ENKA Spor Kulübü başarılı bir şekilde şampiyon oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun internet sitesinde yer alan açıklamada, Diyarbakır'da gerçekleştirilen Türkiye Yürüyüş Ligi yarışmaları tamamlandı. Yarışlar büyüklerde 5000 metre pist yürüyüş kategorisinde yapıldı.

Büyük erkeklerde 4, kadınlarda da 5 kulübün katılım sağladığı yarışlarda ENKA Spor Kulübü her iki şampiyonluğu da elde etti.

Büyük erkekler 5000 bin metrede ilk sırayı alan Türkiye rekortmeni Salih Korkmaz, 19.23.0'lık derecesiyle kendisine ait 19.30.79'luk eski rekoru geliştirirken PTT'den Şahin Şenoduncu ikinci, ENKA'dan Abdülselam İmuk da üçüncülüğü elde etti.

Kadınlarda ise Meryem Bekmez, 23.55.0 ile birinci olurken, Kader Dost ikinci, Ayşe Tekdal da üçüncü oldu.

Yarışmalar sonunda büyük kadınlarda ENKA birinci, PTT ikinci, Hatay Büyükşehir Belediyespor ise üçüncü oldu. Büyük erkeklerde ise ENKA'nın ardından PTT ikinci, Malatya Büyükşehir Belediyespor da üçüncü oldu.

Erkekler 18 yaş altı şampiyonluğunu Batman Petrolspor, 20 yaş altı şampiyonluğunu da PTT kazanırken kadınlarda her iki kategoride de şampiyonluklar ENKA'nın oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol