Mersin Milletvekili Ali Bozan, Akdeniz Belediyesi eski Başkanı Mustafa Gültak’ın Belediye şirketlerinden birinden başkanlık maaşının dışında her ay 33 bin 800 lira maaş aldığını belirterek, Bu vicdansızlıktır. Geçmiş dönemden ortaya çıkan kimi rakamlar, kimi kişilere ödenen maaşlar ücretler vicdan yaralayıcıdır. Akdeniz Belediyesi’nin 2 şirketi var. Şirketlerinden birinde 10, diğerinde 6 kişi yönetim kurulu üyesi adı altında maaş alınıyordu’’ dedi. 

Akdeniz Belediyesi’ne kayyım atanması ihtimaline dair söylemlere karşı yanıt veren DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca da,  “Tüm emek demokrasi güçleri ile beraber kayyum güçlerini nasıl çöpe atacağımıza dair Van’da çok ciddi bir cevap verdik. Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti. Bu dönemde izin vermek yok. Başta bizler, halkın iradesini kendi görev ve sorumluluğumuzu bilerek buradan ilerleyeceğiz” dedi.

DEM’li Milletvekilleri, Mersin’e dair sorunların çözümü için iktidarıyla muhalefetiyle bir araya gelmeye hazır olduklarını Çukurova Havalimanı, Çeşmeli-Taşucu Otoyol Projesi, Mersin Limanı, Atatürk Parkı’nın korunması konuları kentteki birincil gündem olması gerektiğini savundular.

Kaynak: HABER MERKEZİ