Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Antalya 1’inci Olağanüstü Kongresi'ni Kepez ilçesinde bulunan bir düğün salonunda yapıldı. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan konuşmasında, kongre için salon talebini reddeden CHP'li belediyeye tepki gösterdi.

Konuşmasına HDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile yerine kayyum atandıktan sonra tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gülten Kışanak ile görüştüklerini, her üç ismin selamlarını getirdiğini söyleyerek başlayan Bakırhan, ekonomik krize değindi. Bakırhan, "Kürt meselesine 800 milyar dolar harcadılar. Ekonominin düzelmesi için, emeklinin insanca bir ücret alması için, Antalya’daki gençlerin iş ve aş bulması için bu savaşı bitirin" dedi.

Bakırhan, CHP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne de yüklendi. Bakırhan, "Oyumuzu alacaksın, oyumuzla saltanat kuracaksın. Ama Kürtler salon talep ettiği zaman vermeyeceksin? Antalya’da sizin huzurunuzda sesleniyorum; biz işbirliği de yaparız, güç birliği de yaparız, her masada da otururuz. Burada bir problem yok. Ama biz asla bir faşiste, ırkçıya, salon vermeyene oy vermeyiz. CHP’li arkadaşlar da burada. Genel Merkezleriyle de görüşeceğiz. Bunu da burada ilan ediyoruz. Bizi yok sayan, AKP ve MHP gibi yaklaşan insanlara ne oy ne de işbirliği yapacağımızı buradan ilan ediyorum” dedi.

Kaynak: MA