Recep İvedik 6 filminde “Konya yerine Kenya”ya gittiği sahne Ankara’da gerçek oldu. Ankara’dan Batman’a gelecek olan yolcular Batman uçağı yerine Amsterdam uçağına bindi.

Uçak içerisinde kabin ekibinin “Batman’a seyahat edecek yolcular lütfen acele bir şekilde kendilerini kabin ekibine bildirsinler” anonsunu duyan yolcular şok oldu.Kabin ekibi Batman’a gidecek olan yolcuları birkaç kez anons ederek uçaktan indirdikten sonra uçak Amsterdam’a hareket etti. Amsterdam’a seyahat eden bir yolcu, uçak içerisinde yaşanan sıradışı anları kayıt altına aldı. Yolcu kayıt altına aldığı o anları sosyal medya hesabından paylaştı. 

Şaşkınlığını gizleyemeyen yolcu, kayıt sırasında şunları söyledi; “Şuan Ankara-Amsterdam uçuşundayız. Ring arabalarıyla uçağın önüne geldik. Bebek arabasını verecekken ağabeyin biri dedi ‘Batman’a değil mi?’ bizde dedik ki ağabey ne Batman’ı bu Amsterdam uçağı deyince ‘ne Amsterdam’ı ben Batman’a gidiyorum” dedi. Şuan da uçağın içinde Batman Amsterdam yolcuları tamamen karışmış durumda. Bütün Batman yolcularını tek tek çağırıyorlar. Bu da başımıza geldi.”