HABER - Faruk BALIKÇI

DEM Parti, kişilik haklarını hedef alanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
Ümit Özdağ dün sosyal medya hesabından "İzmir’de bir özel hastaneye DEM milletvekili annesini tedavi için getiriyor. Hemşire hanım serum takarken hemşire hanımın ismini görüyor. İsim eski bir Türk ismi. 'Derhal bırak çık odadan' diyerek hemşireyi kovuyor. Hemşire hanımı araştırıyor ve babasının savaşçı bir asker olduğunu öğreniyor. Hastaneden ayrılırken hastane müdürüne ‘Burada barındırmayın bu barbar ailelerin çocuklarını’ diyor” paylaşımında bulundu.


DEM Parti’den yapılan açıklamada, siyasi parti genel başkanlığı faaliyeti yerine algı operatörlüğü yapmayı kendisine vazife edinen, ırkçı ve kirli propagandalarla gündem olmaya çalışan Ümit Özdağ’ın  bu kez de annesini yıllar önce kaybeden Mersin Milletvekili Perihan Koca’ya yönelik ahlaksızca bir iftira kampanyasını devreye koyduğu ifade edilen açıklama şöyle denildi:


DEM PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

“Milletvekilimizin annesini İzmir’deki özel bir hastaneye götürdüğü ve burada kendisiyle ilgilenen hemşireyi eski bir Türk ismine sahip olduğu için güya hastane odasından kovduğunu ileri sürmüşlerdir. Oysa ki Perihan Koca’nın annesi 2016 yılında vefat etmiştir. Milletvekilimizin İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığı görüşmede de böyle bir olayın yaşanmadığı aktarılmıştır. Gerçekle ilgisi olmayan bu iftiralar, yatsıya bile kalmadan sönüp gitmiştir. Yıllar önce hayatını kaybetmiş bir insanı bu çirkin yalana alet eden, milletvekilimizi hedef haline getiren Ümit Özdağ ile Sabah gazetesi ve haberi yapan Ceyhan Torlak’ı en güçlü şekilde kınıyoruz.

Söz konusu iftirayı atanlar en hafif tabiriyle insanlıktan nasibini almamıştır. Bu kişi ve kurumlar kamuoyunun vicdanında mahkum edilmeli ve tarihin karanlık sayfalarındaki yerlerini almalıdır. Siyasi etik ve basın-ahlak ilkelerini yok sayarak milletvekilimizin kişilik haklarını hedef alanlar ve partimize düşmanlık yapanlar hakkında gerekli suç duyurularında bulunacağız.


KOCA: ANNEMİ 2016'DA KAYBETTİM 

Özdağ'a ve Sabah'a tepki gösteren DEM Parti Milletvekili Perihan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Kara propagandada sınır tanımıyorlar! Rahmetli annemi bile yalan haberlerine alet edecek kadar alçalıyorlar. İktidarın sözde basını ile Ümit Özdağ bir olup şahsımı hedef alan provokasyon girişiminde bulunuyor. Ne yazık ki annemi 2016'da kaybettim. Keşke yaşıyor olsaydı da bir hastanede tedavi ettiriyor olsaydım. Ayrıca vekil olduktan sonra İzmir'deki hiçbir hastaneye giriş kaydım olmadığı kaba bir araştırma ile görülebilir. Kişilik haklarımı hedef alan ve beni açıkça hedef gösteren bu yalan haber karşısında Sabah gazetesi ve Ceyhan Torlak denen sözde gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Çamur medya her zamanki gibi çamur atma telaşında ama geçit vermeyeceğiz.

SABAH HABERİNİ SİLDİ

Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak “DEM’li vekil Perihan Koca’nın Türk ismi hazımsızlığı: Derhal çık bu odadan!” başlıklı bir "haber" yayınladı. Metinde “Koca’nın annesiyle ilgilenen hemşireyi eski bir Türk ismine sahip olduğu için hastane odasından kovduğu” ileri sürüldü. Haber kısa süre sonra siteden silindi.

Muhabir: Faruk BALIKÇI