EKSPRES HABERDEM Parti Şırnak Milletvekili Nevroz Uysal, Meclis'te yaptığı konuşmada, Şırnak'ta 31 Mart Yerel Seçimleri'nde taşımalı seçmen iddialarını gündeme getirdi. Uysal, "Ne zaman bir usulsüzlük, yolsuzluk ve haksızlığa dair Meclis'e soru önergesi verip araştırılsın desek, iktidar ve ortakları hayır diyor.

Dün de yerel seçimlerdeki usulsüzlükler, şaibeler, hukuka aykırılıklar ve taşımalı seçmenlerle ilgili soru önergesi verdik yine reddedildi. Çünkü bu yolsuzluğun, bu haksızlığın ve usulsüzlüğün asıl sahibi ve uygulayıcı iktidarın kendisidir" dedi.

Seçimler Yenilensin4


"KÜRTLER HARİÇ DEMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ"

“Şırnak'ın garnizon kente dönüştürüldüğünü” ifade eden Uysal, şöyle devam etti: "Seçim bölgem Şırnak'a taşınan kayyım askerleri ve yaptığınız yerel seçim darbesini tekrar tekrar bu kürsüden ve her yerden dile getireceğim. Darbelere karşı olduğunu söyleyenler, askeri darbe dönemi kapandı diyenler, Kürtler hariç demeye devam ediyor. Hali hazırda zaten Şırnak'ta binlerce asker görevdeyken mevcut sayı seçimi değiştirmeye yetersiz olduğu için, seçim sonuçlarını değiştirebilmek adına 8 bin 287 asker taşıdınız.

Seçimler Yenilensin3

Tek görevleri seçim günü gelip, yerel demokrasiyi çiğnemek, Kürtlerin iradesini darp etmek için gönderilen AK Parti'nin gaspçı askeri birliklerini sizlere bu kürsüden şu fotoğraflarla gösterdim. Şırnak, Uludere ve Beytüşşebap seçimleri yenilenmelidir. Bölgede yerel seçimlere çekilen bu askeri operasyon ve yapılan hilelere rağmen, iktidar Türkiye geneli ve bölgede büyük bir hezimet yaşamıştır. Darbeci iktidar bu seçimde halkın darbesini yemiştir.”

Kaynak: HABER MERKEZİ