Zafer Tüzün

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, belediyeye ait Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığına yönelik iddialara ilişkin açıklama yaptı.

 Açıklamada, “söz konusu olayın Aralık 2023’te (kayyum döneminde) tadilat sırasında yaşandı” denildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni karalamak amacıyla sürekli bir şekilde bayrak üzerinden yapılan asparagas haberler, özellikle belli bazı basın yayın organlarınca sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığı yönünde çıkan iddialar üzerine inceleme başlatıldı ve sonucunu kamuoyuyla açıklama gereği duyduk.

Söz konusu inceleme sonucunda “Bahse konu olan ‘DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hasta Yakınları Misafirhanesinde Türk Bayrağı kaldırıldı’ olayının Aralık 2023 tarihinde yapılan boyama ve tadilat ile kaldırıldığı ve depoda muhafaza edildiği tarafımızca tespit edilip, tutanak altına alınmıştır.”

Bazı basın yayın organlarında DEM Parti’nin kazandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’ndeki Türk bayrağının kaldırıldığı iddiası yer almıştı.

Muhabir: Zafer Tüzün