Merkez Kayapınar ilçesinde yapımına 2014 yılında başlanan ve o dönem 150 milyona mal olan 33 bin seyirci kapasiteli modern Diyarbakır Stadyumu, 2018 yılında Ziraat Türkiye Kupası finali ile açılışı yapılmıştı. Aynı stadyumda 16 Kasım 2022 tarihinde Türkiye A Mili Takımı ile İskoçya arasında da özel bir müsabaka yapılmıştı.

Diyarbakır’a yakışır modern stadyumda, her hafta Diyarbakır’ın ikinci lig temsilcileri Amedspor ve Diyarbekirspor maçlarını yaparken, özellikle Amedspor maçlarında onbinlerce taraftarı ağırlayan stada yeterli bakım yapılmamasına Diyarbakırlı sporseverler isyan ediyor. 

Diyarbakır Stadyumu’nda Rezalet!

KOLTUKLAR ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİŞ

Haftada sadece bir kez futbolseverlere yaklaşık 2 saatliğine ev sahipliği yapan Diyarbakır Stadyumu’ndaki koltukların üzerinde tozun uzun süredir temizlenmediğini gösteriyor. CEGA’nın haberine göre sadece taraftarların değil, protokol, localar, basın tribünündeki koltuklar adeta çürümeye terk edilmiş durumda.

Diyarbakır Stadyumu’nda Rezalet1!

ASANSÖRLER AĞIR AKSAK ÇALIŞIYOR

Diyarbakır Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nün denetiminde olan modern stadın, asansörleri de düzgün çalışmadığı gözlendi. Katlar arasındaki merdivenlerin kapatılması nedeniyle seyirciler bazen dakikalarda asansör beklerken, bu sorunun uzun süredir devam ettiği belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ