Kobani Davası'nda tahliye olan Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel ve Ayla Akat Ata Diyarbakır halk buluşmasına katıldı. Burada konuşan Kışanak, "Maalesef bize hep yarım kalmak, hep üzüntüyle mutluluğu beraber yaşamak bugüne kadar reva görüldü" dedi.

Kobani Davası'nda tahliye olan Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel ve Ayla Akat Ata, DEM Parti Diyarbakır İl Örgütü'nde halkla bir araya geldi.

Kışanak'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bugün Diyarbakır'da hep beraber olmak güzel. Bu beraberliğin büyüyerek halka halka daha geniş bir halaya dönüşeceğine yürekten inanıyorum. Çünkü çok eksiğiz. Bugün burada üç arkadaş buradayız ama aklımız, yüreğimiz, duygularımız hala siyasi rehine olan arkadaşlarımızda. Cezaevlerinde bu ülkenin siyasi sorunlarının yükünü omuzlayan gencecik insanlarda ve siyasi tutsaklarda. O nedenle bugün eksiğiz ama inanıyoruz ki hep beraber önümüzdeki süreci daha güçlü bir şekilde karşılayıp bu beraberliği büyüteceğiz. Diyarbakır'da yan yana olacağız ve o zaman tam olacağız.

Maalesef bize hep yarım kalmak, hep üzüntüyle mutluluğu beraber yaşamak bugüne kadar reva görüldü. Ama biz istiyoruz ki bu ülkedeki herkes hep beraber mutlu olsun. Bu örgütlü kötülüğe karşı hep beraber örgütlü bir iyilik haliyle daha mutlu ve daha güzel geleceklere doğru hep beraber yürüyelim."

Kaynak: HABER MERKEZİ