Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, kentte haşerelere karşı mücadele eden Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü İlaçlama Birimi ile Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerde Eş Başkan Bucak’a, Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Bakan ve Sağlık İşleri Daire Başkanı Ceyhan Sedef Eren eşlik etti.


“İLAÇLAMAYI İYİ YAPMAK ZORUNDAYIZ”

İlaçlama Birimi’nin çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Bucak, ilaçlamanın kent için önemli olduğunu ve bu görevi çok iyi yapmak zorunda olduklarını kaydetti. Kent halkından ilaçlamaya dair şikâyetler aldıklarını belirten Bucak, “İlaçlama biriminde kalabalık bir ekibimiz ve araçlarımız var” diyerek, çalışmaların hızlandırılması konusunda personele talimat verdi.


“HAYVAN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ”

Buradan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne geçen Bucak, Kent merkezi ve ilçelerde oluşturacakları konteynerlerde hayvanların tedavilerini hızlandıracaklarını belirterek, “Hayvanlarla mücadeleyi değil, onların haklarını savunan, onların doyması ve barınmasını esas alacağız. Bunları yaparken hayvanların insanlara zarar vermemesi için de çalışacağız” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ