Fuat Bulut – Özel

Diyarbakır’da son iki hafta içerisinde eklem ağrıları, ateş, terleme, öksürük ve nefes darlığı şikayetiyle hastanelere yoğun başvuru yapıldığı öğrenildi.

Selahaddin Eyyubi Devlet, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma ve Dicle Üniversitesi hastaneleri ile özel hastaneler, kentte salgına dönüşen ve hızlı bulaşı gösteren viral enfeksiyon vakaları nedeniyle yoğunluk yaşıyor. KBB, Göğüs Hastalıkları Polikliniği’ne müracaat eden hastalardaki benzer şikayetler dikkat çekiyor. Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan doktorlar, son iki hafta içerisinde polikliniklerde sıra bulamayan vatandaşların akşam saatlerinde acil servislere müracaat etmesi nedeniyle başvuru sayısının üçe katlandığını ifade ettiler.

“HASTALIK AĞIR SEYREDİYOR”

Hasta şikayetlerinde eklem ağrısı, öksürük, ateş, terleme, koku ve tat kaybının ön plana çıktığını anlatan hekimler, yapılan tam kan sayımı testlerinde viral enfeksiyona dikkat çektiler. Tablonun aslında Kovid-19 olduğunu anlatan doktorlar, hastalığın iyileşme sürecinin pandemi sürecinden daha ağır seyrettiğine dikkat çektiler. Bu süreçte istirahatin önemli olduğunu ve bol sıvı tüketilmesini öneren hekimler, toplu alanlardan mümkün olduğunca uzak durulmasını istediler.

Muhabir: Fuat BULUT