Zafer Tüzün/ Özel  

Caddelerde araç ve yayaların sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için kurulan trafik lambaları olası kazalara karşı koruma görevini sağlıyor. Fakat gelin görün ki, Diyarbakır’ın Peyas Mahallesi’nde yer alan Kayapınar Caddesi üzerinde bulunan trafik lambası, mimari bir hatadan dolayı yanlış yere monte edilmiş. Caddeden birkaç metre uzak olan okulun hemen dibine monte edilen trafik lambası hem sürücülerin hem de yayaların can güvenliğini zora sokuyor.

Karşıdan karşıya geçemeye çalışan öğrenci ve vatandaşlar göremedikleri trafik lambasında dolayı Gazetemiz Güneydoğu Ekspres aracılığıyla yetkililere sitemde bulundular. Biran önce bu hatanın düzeltilmesini isteyen vatandaşlar can güvenliklerinin olmadığını söylediler.

Trafik lambasının kendileri için eziyete dönüştüğünü dile getiren Özgür Özen, “Burası trafiği yoğun olan bir yer. Bir de hemen okulun dibi. Öğrenci ve vatandaşların gün içinde sürekli karşıdan karşıya geçtiği bir cadde. Yani böyle bir hata nasıl yapılır aklım almıyor. Kimsenin gözü bu hatayı görmüyor mu. Biran önce bu hatayı çözsünler” çağrısı yaptı.