ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN

Diyarbakır kent merkezindeki, çeşitli nedenlerle kazı yapılması veya tahrip olmasından kaynaklı kaldırımlarda oluşan engeller, yurttaşları canından bezdiriyor. 
Fırat Bulvarı üzerinde bulunan durakların bozuk ve kazılmış olmasından kaynaklı yurttaşlar “Kaldırımda mı yürüyoruz, Survivor da mı yarışıyoruz, belli değil” diye sitem etti.
Kaldırımdaki engeller nedeniyle birçok yurttaş bu nedenle ana yoldan yürümeyi tercih ederken, yolun işlek olarak kullanılması ise olası kazaları akıllara getiriyor.

Diyarbakır’daki Duraklar Survivor Alanına Döndü3

Otobüs ve minibüs duraklarında toplu taşma araçları bekleyen yurttaşlar yaşanan sorunların çözümlenmediğinden dolayı isyan edecek duruma geldi. Sorunun biran önce çözümünü isteyen yurttaşlar, “Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin ve Ulaşım Daire Başkanlığının bu durakları görmemesi mümkün değil. Kent merkezindeki durakların çoğunda bu sorun yaşanmaktadır ” diye çözüm istediler.

Diyarbakır’daki Duraklar Survivor Alanına Döndü5


Her gün onlarca toplu taşıma araçlarının geçtiği güzergâhlarda denetlemenin eksik olduğunu belirten yurttaşlar şunları aktardı:

Diyarbakır’daki Duraklar Survivor Alanına Döndü4

 “Ne yazık ki bizde kendi şehrimizde belediyemizden istenilen hizmeti alamıyoruz. Fakat bizler kayyum ile yönetilen şehirde yaşıyoruz, gidip bir derdimizi yetkililere anlatamıyoruz. Böyle olunca de bizlerin ve özellikle de özel gereksinimli bireylerin günlük hayatını daha da zorlaşıyor.

Diyarbakır’daki Duraklar Survivor Alanına Döndü2

Durakların önünü görüyorsunuz, sokaklar da keza daha vahim durumda. İlgili kurumların ilgisizlik hali açık bir şekilde şehrimizde ortada duruyor.  Bizlerin şikâyetini dile getirmeden ilgili kurumların yetkili birimleri şehri her gün dolaşıp nerede bir eksiklik varsa orayı tamirinin yapılması çalışmaları ertelemeksizin yapmaları gerekmektedir.”

Muhabir: Zafer TÜZÜN