ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Veli BALTACI

Diyarbakır'ın önde gelen kolejlerinden biri olan Gen Kolej, bu yıl ikincisini düzenlediği Bilim, Sanat ve Kültür Festivali ile önemli bir sosyal sorumluluğa da ev sahipliği yaptı.


ANA TEMEL ENGELLİ BİREYLER

Festivalin bu yılki ana teması, kermesten elde edilen gelirle, engelli bireylere tekerlekli sandalye almak olduğunu belirten Gen Koleji Kurucusu Servet Vural, "Her yıl düzenlediğimiz Bilim, Sanat ve Kültür Festivali’ni bu sene de daha anlamlı kılmak için engelli dostlarımıza ithaf ettik.

Diyarbakır'daki Eğitim Kurumundan Örnek Davranış3

Festival çerçevesinde düzenlediğimiz kermeste elde edeceğimiz parayla engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye alacağız" dedi.

Diyarbakır'daki Eğitim Kurumundan Örnek Davranış5


KAN BAĞIŞLARI YAPILDI

Festivalin bir diğer önemi ise kan bağışı olduğuna işaret eden Vural, şöyle devam etti: "Festivali daha da anlamlı kılmak için kan bankasıyla yaptığımız görüşmeler sonrası Kızılay'da kan aracı da festival alanına geldi. Bilindiği gibi kan stokları tükenmek üzere, yapacağımız kan bağışıyla da yine hayırlı ve faydalı bir destek sağlamış olacağız.”

Diyarbakır'daki Eğitim Kurumundan Örnek Davranış4


FESTİVAL HER YIL DÜZENLENECEK

Bu yıl ikincisini düzenledikleri festivali her yıl sürdüreceklerini de dile getiren Vural, "Diyarbakır Gen Koleji ailesi olarak, sosyal sorumluluk projeleri doğrultusunda festivallerimizle her yıl bir amaca hizmet edeceğiz" diye kaydetti.


FESTİVALDEKİ İSTASYONLAR

Gen Koleji'nin Ortaokul Müdürü Eyvan Akyıl ise, şunları söyledi: 
"Festivalimizde birçok istasyonumuz var. Bunlar; matematik, fen, bilimi, robotik kodlama, kültür ve medeniyet, Türkçe ve sanat ile İngilizce istasyonlarımız.

Diyarbakır'daki Eğitim Kurumundan Örnek Davranış6

Ayrıca festivalde piyano dinletisi ve konser de gerçekleşti. Festivalimizin en önemli ana teması ise engelli dostlarımıza tekerlekli sandalye desteğinde bulunmak için düzenlediğimiz kermestir. Kermeste satılacak yiyecek ve içeceklerden elde edilen gelirle tekerlekli sandalyeler alacağız."

Muhabir: Güneş OCAĞA / Veli BALTACI