U14 Ligi’nde geçen sezon Türkiye ikincisi olarak tarihi bir başarıya imza atan Diyarbakır İnter Futbol Kulübü, alt yapısında yetişen futbolcuları Süper Lig dahil profesyonel liglere kazandırmaya ve aynı zamanda farklı yaş kategorilerinde değerlendirmeye devam ediyor.

Diyarbakır Süper Amatör Ligi’nde mücadele eden İnter’in amatör takımı 2005 ve 2008 doğumlu gençlerden oluşuyor. Türkiye’nin en genç Süper Amatör Lig takımı olduklarını belirten Kulüp Başkanı Ahmet Süer, amaçlarının genç futbolculara özgüven aşılamak olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’NİN EN GENÇ SÜPER AMATÖR TAKIMI BİZDE”

Kısa zamanda önemli başarılar elde eden bir kulüp haline geldiklerini belirten Süer, şöyle devam etti: “Rakiplerimiz transfer yapıp daha büyük yaştaki futbolcuları oynatırken, biz kendi öz kaynaklarımızdan besleniyoruz. Alt yapımızda yetişen gençleri Süper Lig ve diğer profesyonel liglere kazandırmanın yanı sıra kendi amatör takımımızda değerlendiriyoruz. Türkiye’nin yaş ortalaması bakımından en genç Süper Amatör Lig takımı bizde. Bu tabloyu meydana getiren teknik heyetimize teşekkür ediyoruz. Diyarbakır’da var olan devasa futbolcu potansiyelini değerlendirmeye devam edeceğiz.”

Muhabir: Veli Baltacı