AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, gazetemiz Güneydoğu Ekspres’in 14 Ocak’ta gündeme getirdiği Kulp’a doğalgaz bağlanacağı bilgisini resmi olarak duyurdu.

Ataman, sosyal hesaplarından yaptığı paylaşımda “Kulplu hemşehrilerimizi daha konforlu bir yaşamla buluşturmak için doğalgaz altyapı çalışmalarına başlıyoruz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kulp İlçemiz doğalgaza kavuşuyor. Kulp ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.

EROĞDAN TALİMAT VERDİ

Alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Ocak’ta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a talimat vererek, Kulp ilçesine doğalgaz bağlantısının yapılmasını istedi.

“2021-2026 Döneminde Doğal Gaz Arzı Planlanan Yerleşim Yerleri” planlamasına göre Kulp’a 2026’da doğalgaz bağlanması öngörülüyordu. Ankara’da yapılan toplantıda Diyarbakır’da AK Parti’nin eline bulunan belediye başkanları ve AK Parti il ve ilçe başkanları ile iki hafta önce yapılan toplantıda konu gündeme geldi. Bu talebi geri çevirmeyen Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ı telefonla aradı. Planlamanın 2026’dan 2024’e çekilmesi talimatını veren Erdoğan, Diyarbakır heyetini memnun etti. Bu talimat üzerine Bakan Bayraktar, iki haftalık çalışmada fizibilite çalışmalarını başladı. İlçede altyapı çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak.

Editör: Fuat BULUT