ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Veli BALTACI

Dünya ve Türkiye’de ilk ve tek olan sihirli şef (Magicchef şef) projesi, Diyarbakır’da hayata geçiyor. Kafe konsepti şeklinde olacak olan proje çerçevesinde müşterilere illüzyon şapkalı pastalar ikram edilecek.

Dünyada Ilk Ve Tek Olan Proje Diyarbakır’da5

Projenin sahibi illüzyon sanatçısı Hassan Asoiaf, gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e verdiği demeçte, Diyarbakır’dan bir marka çıkaracaklarını söyledi.


MAGİCCHEF ŞEF DİYARBAKIR’DA

Dünyada ilk kez gerçekleşecek olan bir proje olduğunu belirten Asoiaf, konseptini şöyle anlattı: 
“Dünya ve Türkiye’de ilk ve tek olan bir projedir. Magicchef şef, yani sihirli şef demektir. Projenin adı bu. Bir kafe konsepti olacak. Bu konsept çerçevesinde gelen müşterilerimiz illüzyon şapkalı pastalar ikram edeceğiz.

Dünyada Ilk Ve Tek Olan Proje Diyarbakır’da4

Ateş yok olacak ve içinden  illüzyon şapkalı frambuaz çikolatalı pastalar çıkacak ve yiyecekler. Alaaddin'in Sihirli Lambası da olacak. Alaaddin'in Sihirli Lambası’nda bir dilek tutacaklar, ateş yok olacak ve biranda harikulade bir pasta zevkine ulaşacaklar. Ayrıca gelen müşterilerimize 3,5 ve 10 dakikalık kısa illüzyon gösterileri de yapacağız.”


68 ŞEHİR, 9 ÜLKE GEZDİ

Babasının Irak’ın Bağdat kenti, annesinin de Diyarbakırlı olduğunu dile getiren Asoiaf, “Bu projeyi batıda da gerçekleştirebilirdim. Ama ben Diyarbakırlı olduğum içi memleketimde böyle sıra dışı bir projeyi yapmak istedim. Zaten 20 yılı aşkındır illüzyon sanatçısıyım. Türkiye’nin birçok noktasında gösteriler yaptım. ‘Sihirbazın Karavanı’ diye bir karavanım vardı. 68 şehir, 9 ülke gezdim. Artık insan çok gezince bir yere ait olmak istiyor.

Dünyada Ilk Ve Tek Olan Proje Diyarbakır’da3

Her ne kadar İzmir’de doğup büyümüş olsam da köklerimizden dolayı Diyarbakır bizi kendine çekti. Biz de dedik ki artık bir yerimiz olsun bu da kafe olsun. Ve gelen müşterilerimizi ağırlayıp, eğlendirelim. Bununla birlikte müşteriler de her andan keyif alsınlar” dedi.

Muhabir: Güneş OCAĞA / Veli BALTACI